Naša članska selekcija je v nedeljo gostovala v prestolnici, kjer se je v napetem in izenačenem dvoboju odlično kosala s tretjo ekipo lige, Ljubljano, a naposled domačinkam čestitala za tesno zmago (2:1).

Hčere burje so tekmo pričele slabo in v 10 minuti zaostajale že z dvema zadetkoma razlike v razmaku par napadov. V nadaljevanju prvega dela igre so vzpostavile rahlo ravnovesje na igrišču, s čimer so si pred nadaljevanjem srečanja omogočile realne možnosti za preobrat. V drugi polčas so Ajdovke krenile odločene rezultat znižati in preobrniti v svojo korist. Odločnejši pristop z več posesti na žogi in protinapadi se jim je obrestoval sredi drugega dela igre, ko je še 14. v tej sezoni zadela Julija Poplašen, in tako svoji ekipi priigrala možnosti za popoln preobrat. Kljub veliko boljši predstavi v drugem polčasu pa rdeče-črnim ni uspelo nadoknaditi zaostanka in zmage so se tako veselile Ljubljančanke.

Trener, Peter Kristan: “V Ljubljano smo odpotovali po želji, da osvojimo nove točke. žal pa se nam tokrat ni izšlo in smo ostali praznih rok. Že drugič v spomladanskem delu se nam je zgodilo, da smo zmago zapravili v prvem polčasu. So pa punce zopet dokazale, da se lahko enakovredno kosajo z vsemi ekipami v ligi, kar so pokazale v drugem polčasu, v katerem smo bili tudi rezultatsko uspešnejši od nasprotnika. Žal se je na ogrevanju zgodila neljuba situacija in sem bil primoran kar nekaj punc zarotirati 15 minut pred tekmo, kar je sigurno imelo negativne posledice za sam začetek tekme. V nadaljevanje sezone vstopamo z jasnim ciljem, da osvojimo končno peto mesto, da zmagamo vse preostale tekme in da popravimo gol razliko. Želim pa si tudi, da čimprej zaigramo v popolni postavi in da bodo vse punce zdrave in na voljo za igro.“

V prihodnjem krogu bodo Hčere burje na UT ŠC Police v Ajdovščini gostile igralke Gažona. Vabljeni k navijanju!