+386 40 383 168 info@znkprimorje.si

Hčere burje so se v tekmi s favorizirano ljubljansko Olimpijo prikazale v odlični luči in nasprotnicam zmago prepustile šele v drugem delu igre (1:3).

Tekmo je zaznamoval stoti nastop kapetanke Marije Capuder v državnem prvenstvu članic. Ajdovke se renomeja gostij niso ustrašile in se kljub preteklim visokim zmagam nasprotnic podale v boj za presenečenje. Večji del tekme smo lahko spremljali enakovreden boj obeh ekip za prevlado na igrišču, pri čemer so si Ajdovke pripravile tudi nekaj zelo lepih priložnosti za zadetek. Prve so sicer povedle Ljubljančanke, potem ko so izkoristile napako v obrambi domačink in zadele z enajstih metrov. Njihovo vodstvo ni trajalo dolgo, saj je na sceno stopila kapetanka Marija Capuder in izenačila z izvrstnim strelom z roba kazenskega prostora. Tik pred koncem prvega dela igre je prečko z daljine zatresla tudi Nami Tanjić a žoga ni hotela v mrežo. Na drugi strani so gostje izkoristile odbito žogo po odličnem posredovanju Taje Vrhovnik in prišle do ponovnega vodstva še pred odhodom na odmor.

V drugem polčasu smo lahko spremljali podobno enakovredno predstavo, ki pa so jo na žalost domačink z novim zadetkom za končno zmago kronale gostje. Kljub temu gredo Hčeram burje vse pohvale za njihovo predstavo in jasno sporočilo nasprotnicam v ligi.

Trener, Peter Kristan: “Vesel sem, da sem kljub porazu, kar se redko zgodi, lahko ponosen na svoje punce. Mislim, da iz tekme v tekmo dokazujemo, da tudi proti dobrim nasprotnicam znamo igrati nogomet. Res se veselim nadaljevanja sezone in upam da bomo delali preglavice vsem ekipam, da izpolnimo svoje cilje po zgornjem delu lestvice, kar si punce tudi zaslužijo in imajo znanje, da to dosežejo.

Svoje prve minute v prvoligaški konkurenci sta odlično izkoristili mladi kadetinji, Lina Štolfa in Sara Kopatin.