+386 40 383 168 info@znkprimorje.si

Ajdovske nogometašice do 17 let so se v soboto na domačem igrišču pomerile z gostjami s Kidričevega in zabeležile še 5 zaporedno zmago na začetku nove sezone (8:0).

Hčere burje so tudi v dvoboju z Aluminijem na igrišču prevladovale od prve do zadnje minute ter si z lepo kombinatorno igro priigrale številne priložnosti za zadetek. V prvem polčasu so z učinkovito realizacijo priigranih zaključkov zadele štirikrat, v nadaljevanju srečanja pa dodale še enkrat toliko zadetkov. Na drugi strani velja pohvaliti tudi borbene gostje, ki so se trudile skozi celotno tekmo in domačim nudile dober odpor.

Trener, Andi Mamić: “Tekma je bila lažja od pričakovanj. Punce lahko pohvalim za njihovo kombinatoriko, angažiranost in stabilnost. Prvič letos se nam ni zgodil noben padec v igri, po katerem bi nasprotnice prišle do iniciative. Omeniti pa moram tudi to, da je bila do tega trenutka liga z našega vidika premalo zahtevna, ob prevelikem številu doseženih zadetkov tudi odpora in motivacije s strani nasprotnic ni več, kar posledično vpliva tudi na našo igro in motivacijo na takih tekmah. Obenem pa tudi sam nočem pritiskati na igralke, da morajo dosegati veliko zadetkov, ker to vsaj zame ni moralno sprejemljivo, čeprav po drugi strani od njih vedno pričakujem njihov maksimum. To, kako iz take tekme izvleči čim več, brez poniževanja nasprotnika, mi v tem trenutku predstavlja veliko dilemo in izziv. Priložnost za igro zato dobivajo tudi igralke z manjšo minutažo, pri tem pa ne smemo pozabiti na vse igralke, ki redno in zavzeto trenirajo ter že več let igrajo skupaj, saj si prav zaradi tega zaslužijo igro na vsaki tekmi, ne glede na nasprotnika. Generalno gledano se nam obrestuje predvsem dobro delo na treningih, kjer imamo odlično prisotnost, za kar gredo puncam vse pohvale.”