+386 40 383 168 info@znkprimorje.si

Mlade ajdovske nogometašice do 17 let so odigrale prvo tekmo nove sezone lige DU17 in v žgočem sobotnem dopoldnevu premagale pogumne Trboveljčanke (10:0).

Hčere burje, ki jih je ob odsotnosti glavnega trenerja Andija Mamića vodil njegov pomočnik, Žan Žgavc, so na igrišču prevladovale od prve do zadnje minute ter si z lepo kombinatorno igro priigrale številne priložnosti za zadetek. V prvem polčasu so z učinkovito realizacijo priigranih zaključkov zadele devetkrat, v nadaljevanju srečanja pa nekoliko stopile s plina in do konca tekme dodale še en gol. Na drugi strani velja pohvaliti tudi borbene gostje, ki so se trudile skozi celotno tekmo in predvsem v drugem polčasu dobro zaustavljale napade rdeče-črnih.

Pomočnik trenerja, Žan Žgavc: “Prvenstvo smo otvorili z visoko zmago, s čimer smo lahko zelo zadovoljni. V prvem polčasu smo opravili večino dela in zadeli nekaj golov po lepo izpeljanih akcijah. Drugi polčas pa smo odigrali bolj zadržano in manj energično od pričakovanj, k čemur je verjetno pripomogla tudi vročina. Dekletom še enkrat čestitam za uspešen začetek prvenstva!”