+386 40 383 168 info@znkprimorje.si

Ajdovske članice so tekmovalno leto pričele z zahtevno domačo preizkušnjo, v kateri so z borbeno predstavo prišle do svoje prve točke v dvobojih z ŽNK Ljubljana (1:1).

Hčere burje so predvsem v prvem polčasu dobro nadzorovale potek srečanja in si v uvodu tekme pripravile tudi nekaj zrelih priložnosti za zadetek, a je mreža nasprotnic ostala nedotaknjena. V drugem delu igre je tempo igre nekoliko padel, kar so izkoristile gostje in prišle do vodstva po strelu z velike razdalje. Ajdovke se kljub težkim igralnim razmeram in pomanjkanju moči niso predale in do konca tekme iskale vsaj izenačenje, po tihem pa upale tudi na popoln preobrat. 10 minut pred koncem srečanja se je domačim ponudila izjemna priložnost za poravnanje izida. Po izjemnem prodoru Sare Ljubič, ki so ga gostje zaustavile šele s prekrškom v kazenskem prostoru, je odgovornost za izvajanje najstrožje kazni prevzela Nami Tanjić in suvereno zadela v spodnji desni kot ljubljanske vratarke. Do konca tekme se rezultat ni več spreminjal, s čimer sta si ekipi zasluženo razdelili prvi prvenstveni točki v novi sezoni.

Trener, Peter Kristan: “Danes smo lahko konec koncev zadovoljni z rezultatom. Sicer smo šli v tekmo z željo po zmagi in treh točkah, ampak smo lahko glede na videno in na situacijo na igrišču zadovoljni z neodločenim izidom. Ob tem bi rad čestital puncam za nov zgodovinski uspeh za klub: v dvoboju z ekipo, ki nam je do sedaj še ni uspelo premagati smo prišli do prve točke. V tem ritmu bomo tudi nadaljevali in gremo s polno paro naprej!“