+386 40 383 168 info@znkprimorje.si

Hčere burje se z zahtevnega gostovanja v Ljubljani vračajo s prvimi tremi točkami v sezoni, potem ko so v turbulentni tekmi po par preobratih naposled strle odpor žilavih Krimovk (3:4).

Tekma v ŠP Kodeljevo se ni začela po željah Hčera burje. Napadalna in kombinatorna igra, ki je Ajdovke krasila v prvih dveh preizkušnjah sezone nikakor ni stekla, pravih priložnosti za zadetek pa je bilo malo. Eno prvih zrelih pričožnosti je sredi prvega polčasa izkoristila Barbara Kralj in gostje popeljala v vodstvo. Le pet minut kasneje je Laura Škvorc povišala prednost Ajdovk in ko se je že zdelo, da se je gostjam končno odprlo, so domačinke rezultat znižale. Tik pred koncem prvega dela igre je Barbara Kralj ponovno povišala vodstvo Ajdovk na dva zadetka razlike, potem ko je uspešno realizirala najstrožjo kazen.

V drugem delu igre smo lahko spremljali podobno raztrgano igro, kar so s pridom izkoristile domačinke. Najprej so sredi drugega polčasa prišle do znižanja rezultata, nato pa še do izenačenja in se tako vrnile v igro tudi za zmago. Le par minut kasneje pa je na sceno stopila Metka Markočič in s četrtim zadetkom v domači mreži postavila končni rezultat tekme. Ajdovke so se morale sicer do konca srečanja še pošteno potruditi, da so vodstvo obdržale, a se naposled vseeno lahko veselile prvih treh točk v sezoni po izjemno zanimivi preizkušnji.

Trener, Peter Kristan: “Vesel sem zmage in osvojenih vseh treh točk. Ne morem očitati puncam da se niso borile ali poskušale dobro igrati, ampak včeraj igra nikakor ni stekla in kot ekipa nismo delovali kot na prejšnjih tekmah. Preprosto rečeno tekma za pozabo. Gremo z dvignjenimi glavami v nov teden in v nove tekme. Sem pa vesel odziva punc, da so kljub zmagi na koncu tekme pokazale čustva. Da niso zadovoljne s svojo igro, da niso zadovoljne če so bile zamenjane, kar mi govori, da je želja po napredovanju in želja po uspehu  prisotna. Pridejo slabe tekme in smo lahko zadovoljni, da s svojo kakovostjo kljub temu uspemo zmagat tekmo. Pred nami je nov teden za dokazovanje in verjamem, da v sproščen vzdušju gremo novim zmagam naproti!