+386 40 383 168 info@znkprimorje.si

Ajdovske članice so se v predkrogu pokalnega tekmovanja SŽNL na domačem igrišču pomerile z Gažonom in se ob poletni ter napadalni predstavi zasluženo veselile napredovanja v naslednji krog (7:0).

Hčere burje so od prve do zadnje minute srečanja narekovale ritem igre in si z napadalno usmerjenostjo pripravile tudi številne zrele priložnosti za zadetek. Pogumne gostje z Obale je večji del tekme ob naletih domačih reševala izvrstna vratarka, kljub temu pa so Ajdovke v prvem polčasu prek Nami Tanjić (2x) in Barbare Kralj zadele trikrat. V drugem delu igre so tempo še stopnjevale in nadgradile končni izkupiček. Trener Peter Kristan je priložnost za igro ponudil predvsem igralkam z manjšo minutažo, le-te pa so jo dodobra izkoristile. V drugem polčasu so se tako med strelke vpisale še Metka Markočič (2), povratnica med rdeče-črne Šejla Čibukčič in Žana Breščak, ki se je ob vrhunski predstavi sploh prvič vpisala med strelke v članski kategoriji.

Trener, Peter Kristan: “Danes smo poskušali igrati čim bolj sproščeno in hraniti energijo za naslednjo tekmo, ki nas čaka že v nedeljo. Priložnost za igro so dobile igralke z manjšo minutažo in jo zelo dobro izkoristile! Še ena zmaga več nam daje nov elan za naprej tako da sem vesel da se je tekma tako končala. Naprej gremo tekmo po tekmo, pripravljamo se že za novo in upamo na ugoden rezultat tudi v nedeljo.